نصب ارزان کولر گازی در تهران و کرج

بهترین درجه دمای کولر گازی در تابستان و زمستان

بهترین درجه دمای کولر گازی در تابستان و زمستان بسته به عوامل زیادی تعیین می شود.مثلا برخی افراد نسبت به گرما یا سرما بیش ازدیگران حساس هستند . مثلا گرما را بیشتر ترجیح میدهند ازاین رو این افراد دما ی بالایی رو هم در تابستان و هم در زمستان تنظیم می کنند. بنابر این هر فرد بسته به اولویت های خود برای دستگاه کولر گازی خود درجه دمای مناسب خود را تنظیم می کند.اما موارد دیگری هم در تعیین دمای مناسب ماثر بوده.

بهترین درجه دما کولر گازی در تابستان

نکات مهم جهت انتخاب دمای مناسب:

  • کولرگازی شما باید در بهترین شرایط نصب شده باشد
  • کولر گازی باید شارژ مناسب داشته باشد
  • کولر گازی باید به صورت کامل سرویس گرفته باشد
  • کولر گازی باید نسبت به محیط و ظرفیت آن به درستی انتخاب شده باشد

در صورتی که این موارد رعایت شده باشند در این حالت می توان گفت دمای مناسب بین22 تا 25 درجه سانتیگراد است.درغیر این صورت حتی با دارا بودن بهترین مدل کولر گازی راندمان دستگاه کاهش یافته و به درستی محیط را خنک نمی کند.

توجه داشه باشید می توان به هنگام خواب دمای کولر را تا 4 درجه افزایش داد. بیشتر افراد توانایی خوابیدن در دمای گرم تر را دارا هستند. اما در صورت احساس گرما دما را به حالت قبل باز گردانید.

نصب ارزان کولر گازی در تهران و کرج

بهترین درجه دما کولر گازی در زمستان

در هر دوحالت گرما و سرما انتخاب درجه دمای کولر گازی بسیار مهم است.انتخاب درست دمای مناسب کمک می کند تا با خارج کردن کمپرسور از مدار. فقط فن داخلی کولر گازی کار کند.در این حالت استهلاک و مصرف برق کاهش پیدا می کند.

درجه دمایی بین26 تا 28 درجه سانتی گراد بهترین درجه برای فصول سرد سال است.این درجه دمای استاندارد است و می تواند بسته به سلیقه ی فرد تغییر کند.

عوامل موثر در تعیین بهترین درجه دمای کولر گازی

محل سکونت یکی از مهم ترین عوامل در تعیین بهترین درجه دمای کولر گازی است.اگر که شما ساکن طبقه ی اخر بوده و بالای سقف پشت بام قرار گرفته باشد.به علت تابش نور خورشید باید کولر گازی باظرفیت سرمایشی بیشتری انتاخب شود.

مشکلات فنی در کولر گازی می تواند تاثیر بسیاری بر روی کارکرد داشته باشد. در صورت وجود مشکل در دستگاه زمان و انرژی بیشتری مصرف می شود.  در نتیجه ی آن مبلغ قبض برق بالا می رود.

همانطور که پیشتر نیز گفته شد.محل نصب کولر گازی اهمیت بسیاری دارد. بهتر است کولر گازی پایین تر از سقف و روبری محل نشستن افراد نصب گردد. بنابر این بهتر این است که پیش از نصب کولر با یک متخصص در این زمینه مشورت فرمایید.

درصورت عدم سرویس دوره ای و به هنگام کولر گازی نیز با کثیف بودن فیلتر کولر گازی و کندانسور به کمپرسور فشار بیشتری امده. درنتیجه مصرف انرژی بالا می رود.بنابر این سرویس دوره ای امری بسیار مهم است.

 

در نتیجه با سرویس به موقع و رعایت موارد گفته شده در بالا دماهای گفته شده می تواند مناسب باشد. البته همانطور که در ابتدا نیز اشاره شد بسته به سلیقه ی افراد و مقدار مبلغی که حاضر هستند برای مصرف انرژی هزینه کنند این درجه ها می تواند شخصی سازی گشته و تغییر کند.

2 پاسخ

تعقیب

  1. […] گاز مبرد کولر گازی است.بسیاری از دارندگان کولر گازی از خنک نبودن باد کولر گازی در حالت سرمایش شکایت می کنند. نکته ای که وجود دارد این است که نشتی در […]

  2. […] بالا کافیست دستگاه را روی حالت گرمایش Hot  قرار دهید.دمای مناسب برای فصل سرما را می توان در این مقاله بخوانید. لازم به ذکر است که […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *