تعویض کویل اواپراتور

گرچه دور از ذهن است ، اما کویل اواپراتور کولر گازی شما یکی از مهمترین اجزای سیستم تهویه مطبوع است. کویل اواپراتور – همچنین به عنوان یک کویل داخلی شناخته می شود – وظیفه فرآیند تبادل حرارت را دارد و خنک کننده خانه شما در بهار و تابستان است.

کویل اواپراتور کارآمد است اما اگر به درستی نگهداری و تمیز نشود ، با گذشت زمان خراب می شود. در صورت نیاز به تمیز کردن ، تعویض یا تعمیر اواپراتور – می توانید به متخصصین حرفه ای سرویس کاران کولر گازی ، ارائه دهنده خدمات معتبر HVAC در تهران و کرج اعتماد کنید.

در این مقاله ما در مورد اهمیت یک کویل اواپراتور ، اینکه چه کاری انجام می دهد و چه زمانی ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد ، صحبت می کنیم.

 

کویل اواپراتور چگونه کار می کند؟

یک کویل اواپراتور شامل لوله های مسی است که در داخل سیستم تهویه مطبوع داخلی شما قرار دارد. این لوله ها ماده مبرد سردی را که برای تهویه هوا در خانه شما استفاده می شود نگه می دارد.

ممکن است متوجه نشوید که یونیت خارجی AC  – که یونیت کندانسور نیز نامیده می شود – در واقع هوا را خنک نمی کند.  در واقع کار آن این است که  هوای گرم را از خانه به بیرون بکشد. اگر واحد کندانسور نباشد ، هوای گرم جایی برای رفتن ندارد.

در عین حال ، کویل اواپراتور برای از بین بردن گرمای هوا در خانه کار می کند. این فرآیند هنگامی اتفاق می افتد که هوای فن دمنده از طریق سیم پیچ اواپراتور حرکت کند و  از مبرد سرد برای گرفتن گرما و رطوبت از هوای خانه استفاده می کند. هوای گرم از طریق لوله کشی به یونیت کندانسور بیرونی هدایت می شود و در هوای خارج آزاد می شود. مبرد دوباره خنک می شود و فرآیند تکرار می شود.

 

کویل اواپراتور در کجا قرار دارد؟

در صورت نیاز به دسترسی به سیم پیچ اواپراتور ، دفترچه راهنمای سیستم خود را مرور کنید. با این حال ، بیشتر کویل‌های اواپراتور در داخل یا نزدیک دستگاه گیرنده هوا یا محفظه دمنده قرار دارند.

 

نکهداری از کویل اواپراتور

برای جلوگیری از تعمیرات یا تعویض زودرس سیم پیچ اواپراتور ، تعمیر و نگهداری منظم بسیار مهم است. یک متخصص HVAC باید حداقل یک بار در سال کویل را در هنگام سرویس تهویه مطبوع تمیز کند. متخصصین می‌توانند کویل های اواپراتور کثیف را تمیز کرده و از ایجاد تتوده جرم جلوگیری کنند تا مقدار حرارت قابل جذب کویل ها کاهش نیابد.

عدم نگه داشتن سیم پیچ اواپراتور شما می تواند عملکرد کل سیستم تهویه مطبوع را کم کند ، که منجر به افزایش قبض های انرژی می شود.

 

چه موقع کویل اواپراتور را تعویض کنیم؟

در صورت تعویض کولر گازی یا پمپ گرما ، به طور کلی بهتر است کویل داخلی را تعویض کنید. بین کارایی سیستم گرمایشی یا سرمایشی شما و عملکرد کویل اواپراتور همبستگی وجود دارد. جایگزینی کویل داخلی فعلی با یک کویل جدید ممکن است برای بهینه سازی عملکرد ، کارایی و صرفه جویی در سیستم جدید شما بسیار حیاتی باشد.

با گذشت زمان ، کویل‌های اواپراتور شروع به فرسایش می کنند. هنگامی که این اتفاق می‌افتد ، می تواند منجر به نشت مبرد شود ، که باید بلافاصله بررسی شود. اگر این مشکل وجود داشته باشد، احتمالاً باید کویل یا کل دستگاه را تعویض کنید ، زیرا کویل اواپراتور هزینه زیادی دارد.

 

 

کویل اواپراتور تهویه مطبوع خود را برای  سرویس سالانه به گروه تخصصی سرویس‌کاران کولر گازی بسپپارید. سرویس کردن تهویه مطبوع  همه جنبه های سیستم تهویه مطبوع شما از جمله کویل اواپراتور را بهبود می‌بخشد. ما کویل اواپراتور را از هرگونه رسوب، گرد و غبار ، آلودگی یا مو پاک می کنیم. تمیز نگه داشتن کویل اواپراتور داخلی تضمین کننده خنک سازی مناسب کل خانه شما توسط دستگاه است.

مشکلات مربوط به تعمیرات تهویه مطبوع و اسپلیت نیاز به مداخله حرفه‌‌ای دارد. سرویس و تنظیم کردن اسپلیت می‌تواند به راحتی مانع از بروز این  مشکلات شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو زمان برای نصب، سرویس و یا تعمیر کولر گازی و داکت اسپلیت خود با ما تماس بگیرید. تیم تخصصی سرویسکاران کولر گازی با متخصصین مجرب برای ارائه خدمات در تهران و البرز در خدمت شماست.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *