تعمیر کولر گازی منطقه 15 تهران

بهترین روش طراحی سیستم گرمایش داکت اسپلیت

در یک واحد ساختمانی یا اداری سیستم گرمایش داکت اسپلیت را می توان به دو صورت مختلف طراحی و اجرا کرد.در حالت اول می توان از تجهیزات چرخه سرمایش برای گرمایش استفاده کرد. در حالت دیگر با افزودن کویل آبگرم به دستگاه برای گرمایش استفاده می شود.

گرمایش توسط چرخه سرمایشی تراکمی و با مصرف برق

سیستم گرمایش داکت اسپلیت مانند کولر گازی است.از این رو استفاده از برق برای ایجاد گرمایش فقط در نقاط گرمسیری که فصول سرما کوتاه است ،صرفه اقتصادی دارد. و نحوه ی کار به این صورت است که در زمستان با فعال شدن شیر چهار طرفه وظیفه ی اوپراتور و کندانسور عوض می گردد.

در این حالت کویل که در بخش داخلی قرار دارد هوا را گرم می کند.دقت کنید که چرخه ی کاری در گرمایش و سرمایش مانند هم است.و موتور الکتریکی کمپرسور در طول سال با انرژی برق کار می کند. در نتیجه در صورتی که کویل مخصوص آبگرم نصب نکنیم. در حالت گرمایش نیز مصرف برق خواهیم داشت. از این رو استفاده از این روش تنها در مناطق گرمسیری توصیه می شود.

گرمایش توسط لوله های آبگرم و فن

حالت دیگر استفاده از سیستم گرمایش داکت اسپلیت دارای کویل مخصوص آبگرم است.بخش داخلی که شامل کویل آبگرم می شود، با عبور دادن هوا از روی کویل به وسیله ی فن هوا را گرم می سازد.آب گرمی که در کویل جریان داردبه وسیله ی پکیج دیواری یا بویلر موتورخانه تامین می گردد.برای تنظیم دما در حالت گرمایش می توان سرعت فن را تنظیم نمود . و یا با نصب شیر سه راهه الکتریکی میزان آبگرم ورودی را کنترل نمود.این کارها به صرفه جویی در مصرف برق کمک می کند.

با نصب داکت اسپلیت دیگر نیازی به نصب رادیاتور و لوله کشی در واحد نیست.زیرا با دمیدن هوای گرم توسط فن های داکت اسپلیت هوای واحد به سرعت گرم می گردد. قدرت گرمایش داکت اسپلیت نیز از رادیاتور بیشتر است.

در این روش هوای گرم در تمامی اتاق ها و قسمت ها به صورت یکسان توزیع خواهد شد. چرا که این جریان هوا از طریق کانال ها در بخش ها و اتاق ها توزیع می گردد. در صورتی که بخواهید دمای هر اتاق را به صورت جداگانه تنظیم کنید. باید در مسیر هر کانال یک ترموستات و یک دمپر یا دریچه ی برقی نصب کنید.

در نتیجه اگر مصرف برق برایتان مهم است. و یا در مناطقی با پاییز و زمستان سرد و طولانی زندگی می کنید استفاده از روش دوم توصیه می گردد.

برای بهره گیری از خدمات نصب ، تعمیر و سرویس داکت اسپلیت می توانید با شماره 09123459799 تماس حاصل کرده و یا فرم تماس با تعمیرگاه را به صورت آنلاین تکمیل نمایید.

7 پاسخ

تعقیب

  1. […] گرمایش کولر گازی و داکت اسپلیت سامسونگ به هیچ عنوان از المنت برای تولید گرما استفاده […]

  2. […] گرمایش کولر گازی و داکت اسپلیت ال جی به هیچ عنوان از المنت برای تولید گرما استفاده نمی […]

  3. […] گرمایش کولر گازی و داکت اسپلیت توشیبابه هیچ عنوان از المنت برای تولید گرما استفاده نمی شود. […]

  4. […] گرمایش کولر گازی و داکت اسپلیت اجنرال به هیچ عنوان از المنت برای تولید گرما استفاده […]

  5. […] گرمایش کولر گازی و داکت اسپلیت بوش به هیچ عنوان از المنت برای تولید گرما استفاده نمی شود. […]

  6. […] گرمایش کولر گازی و داکت اسپلیت گری  به هیچ عنوان از المنت برای تولید گرما استفاده نمی […]

  7. […] این دستگاه همانند کولر گازی و اسپیلت ها عمل می کند. گرمایش داکت اسپلیت از سیستم کویل آب گرم بهره می برد. سیستم داکت اسپیلت به […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *