تعمیر کولر گازی در منطقه 10 تهران

شارژ گاز مبرد کولر گازی و نکات آن

ممکن است در صورتی که با عملکرد نا مناسب کولر گازی خود رو به رو شده باشید. این تصور را داشته باشید که هنگام شارژ گاز مبرد کولر گازی فرا رسیده است. در حالی که در حقیقت کولر گازی هیچگاه گاز مبرد را مصرف نمی کند.  در نتیجه شما تنها در زمانی نیاز به شارژ گاز مبرد با  هستید که در سیستم کندانسور،اپراتور (پنل داخلی) و یا لوله های مسی نشتی وجود داشته باشد.

در ادامه به بررسی نکات مربوط به شارژ گاز مبرد کولر گازی می پردازیم.

شارژ گاز مبرد کولر گازی

همان طور که گفته شد. در صورت وجود نشتی در سیستم است که نیاز به شارژ گاز مبرد کولر گازی است.بسیاری از دارندگان کولر گازی از خنک نبودن باد کولر گازی در حالت سرمایش شکایت می کنند. نکته ای که وجود دارد این است که نشتی در سیسم کولر گاز باید هر چه سریعتر تشخیص داده شود. رفع این مشکل از آن جهت که هم در هزینه های شارژ گاز مبرد و تعداد دفعات آن صرفه جویی می کند. هم اینکه در صورتی که گاز کولر گازی شما R-22  باشد برای محیط زیست نیز مخرب خواهد بود. البته استفاده از این گاز به دلیل تاثیرات مخرب آن بر روی لایه ی ازون کاهش پیدا کرده است.

چه زمان باید گاز کولر گازی را شارژ نماییم؟

برای اینکه این مشکل را بر طرف نمایید. ابتدا با یک متخصص مجرب تماس بگیرید. این متخصص باید سیستم تهویه هوای شما را کاملا و به خوبی بررسی نماید. زیرا که قبل از اقدام به شارژ گاز مبرد کولر گازی نیاز است سیستم از نظر امکان نشتی بررسی گردد.

تعمیرکار باید این موارد را بررسی نماید:

 • فیلتر هوا و ترموستات
 • اوپراتور(پنل داخلی)
 • کندانسور(بخش خارجی)

نکته ای که باید به آن توجه شود این است که : از اول میزان گاز مبرد را اندازه گیری نمی کنیم . چرا که در صورتی که مشکلی در سیستم تهویه هوا وجو داشته باشد اندازه گیری گاز مبرد دچار اختلال می شود. در نتیجه پس از بررسی سیستم تهویه ی هوا( مواردی که گفته شد) میزان گاز مبرد با ابزارهای لازم اندازه گیری میشود.

حال اگر میزان گاز مبرد کم باشد، تعمیرکار به شما اطلاعاتی مبنی بر قیمت شارژ گاز و مقدار مورد نیاز و اطلاعاتی درباره ی سیستم و نشتی گاز به شما می دهد. و بسته به شرایط دستگاه کولر گازی شما موارد زیر را پیشنهاد می دهند.

شارژ کولر گازی بدون بر طرف کردن نشتی

با توجه به آنچه گفتیم این روش ایده ی خیلی خوبی نیست. و می تواند هزینه ها را افزایش دهد. اما در شرایط زیر کارآمد می باشد:

نشت گاز به حدی کم است که تمام فصل گرما را بدون نیاز به شارژ مجدد گاز کولر گازی خود بتوانید سپری کنید.

شما در سال آینده تمایل به تعویض سیستم تهویه هوا خود دارید.

پیدا کردن نشتی و رفع آن

با استفاده از تکنولوژی های مختلفی می توان نشتی سیستم را پیدا کرد. مراحل کار تعمیرکار به صورت زیر است:

 1. پیدا کردن نشتی با استفاده از تجهیزات الکترونیکی،ابزارهای تولید حباب یا UV
 2. تخلیه گاز مبرد
 3. بر طرف کردن نشتی سیستم
 4. شارژ گاز مبرد کولر گازی
 5. تست دستگاه

جایگزینی واحد و خرید یک کولر گازی جدید

هرچند ممکن است جایگزینی کل کولر گازی به دلیل نشتی گاز مبرد منطقی به نظر نرسد. اما در بعضی مواقع بهترین راه حل خواهد بود. اگر سن دستگاه شما زیاد باشد مثلا 15 سال با بیشتر هزینه ی ناشی از رفع نشتی گاز بسیار بالا خواهد بود. از طرف دیگر پیدا کردن قطعات مورد نیاز برای تعمیر دستگاه های قدیمی بسیار سخت است. و گاهی نیز نا ممکن که در بلند مدت دوباره باعث بروز نشتی در سیستم می شوند. در این حالت است که جایگزین کردن سیستم قدیمی با یک سیستم جدید گزینه ی بهتری به نظر می رسد.

برای تماس با تعمیرکار متخصص در تهران و البرز با شماره ی 09123459799 تماس گرفته یا فرم تماس با تعمیرگاه را به صورت آنلاین تکمیل نمایید.

4 پاسخ

تعقیب

 1. […] در کولر گازی است که میزان آن کاهش می یابد.یعنی نیاز به شارژ گاز خنک کننده ی کولر پیدا می کنید. این گاز ها عموما برای محیط زیست خطر ناک بوده و […]

 2. […] آگاهی از علت کم شدن میزان گاز مبرد این مطلب را […]

 3. […] ی عملکرد کولر گازی در صورتی که گاز کولر گازی کم باشد ، برهم می خورد. در نتیجه ی آن فین های […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *