خطاهای کولر گازی هیتاچی

صاحبان کولرگازی‌های هیتاچی ممکن است با مشکلات و اختلالات در کولرگازی خود مواجه شوند. در این مقاله هدف ما به تعدادی از خطاهای رایج کولرگازی هیتاچی و همچنین روش های عیب یابی و تعمیر آن می‌پردازیم. هرچند برای عیب‌یابی و سرویس و  تعمیر کولر گازی باید تخصص و تجربه کافی در این زمینه را داشت اما آگاهی کاربران و اقدام به موقع برای مشورت و مراجعه به متخصصین برای انجام تعمیرات کولر گازی هیتاچی می‌تواند از بروز مشکلات جدی و تعمیرات پرهزینه و یا حتی نیاز به جایگزینی دستگاه تهویه مطبوع جلوگیری کند. برای عیب یابی تخصصی و رفع مشکلات رایج کولرگازی هیتاچی خود می‌توانید با متخصصین ما در سرویس کولر گازی تماس بگیرید.

ارورهای کولر هیتاچی در مدل‌های دارای حالت چشمک زن

 

چشمک زدن هر 5 ثانیه یک‌بار

زمانی که دمای داخلی کولر درست نباشد و دما بسیار پایین باشد کولر هر پنج ثانیه یکبار چشمک می‌زند اغلب در این مواقع ترمیستور مبدل حرارتی قطع شده است.

چشمک زدن هر 5 ثانیه دو بار

این ارور زمانی نشان داده می‌شود که دستگاه تحت عملکرد اجباری باشد یا عملکرد اجباری آن تمام شده و در حال رسیدن به وضعیت متوازن است. برای برطرف کردن این خطا باید کلید عملکرد سرمایی در مدار الکتریکی یونیت داخلی بررسی شود.

چشمک زدن هر 10 ثانیه یک‌بار

اگر موتور DC فن دچار اضافه جریان شود این خطا مشاهده می‌شود. برای رفع این مشکل باید از سلامت قطعاتی مانند فن یونیت داخلی، موتور فن یونیت داخلی و برد مدار کنترل یونیت داخلی مطمئن شوید.

چشمک زدن هر 13 ثانیه یک‌بار

زمانی که IC 401 کولر به اشتباه اطلاعات را بخواند این ارور خود را نشان می‌دهد. برای حل این مشکل باید اطلاعات IC 401  منظم شود.

چشمک زدن هر 14 ثانیه یک‌بار

این کد خطا در زمان خرابی ترمیستور مبدل حرارتی به وجود می‌آید. برای حل این مشکل باید وضعیت ترمیستور و برد مدار کنترل یونیت داخلی بررسی شود.

چشمک زدن هر 15 ثانیه یک‌بار

در زمان خرابی ترمیستور اتاق، وضعیت مدار باز یا اتصال کوتاه در ترمیستور اتاق تشخیص داده می‌شود و کولر هر پنج ثانیه ۱۵ بار چشمک می‌زند. برای برطرف کردن این ایراد باید وضعیت ترمیستور و برد مدار الکتریکی یونیت داخلی بررسی و تعمیر شود

 

خطاهای کولر گازی هیتاچی

خطا EE

این ارور در زمان حفاظت از کمپرسور نمایش داده می‌شود. اگر این کد خطا در عرض شش ساعت سه بار نشان داده شود، بیانگر خرابی کمپرسور است، در این صورت باید هرچه سریع‌تر موضوع برطرف شود. لازم است برای تعمیر کولر گازی با کارشناس فنی تماس بگیرید تا رفع ایراد آن را انجام دهد.

خطا dd در کولر هیتاچی

اگر سیم کشی بین یونیت‌های داخلی ایراد داشته باشد، این ارور در کولر هیتاچی نشان داده می‌شود. برای برطرف کردن مشکل باید سیم کشی داخلی را با توجه به دفترچه راهنمای کولر انجام دهید.

خطا B1

این ارور نشان دهنده ایراد در یونیت خارجی کولر است. برای اینکه این ارور برطرف شود باید یونیت خارجی را تنظیم کنید.

خطا B5

این ارور همزمان با خرابی یونیت داخلی نمایان می‌شود. برای رفع این مشکل باید تنظیمات یونیت داخلی کولر را بدرستی انجام دهید.

خطا ۰۱

زمانی که سنسور یونیت داخلی کولر گازی ایراد دارد، این خطا روی صفحه نمایشگر نشان داده می‌شود. برای برطرف کردن این ارور لازم است موتور فن، تخلیه، رله و PCB کولر را بررسی کنید.

خطا ۰۲

این ارور به معنای خرابی سنسور یونیت خارجی است. برای از بین بردن این ارور باید فعال بودن PSH کولر را چک کنید.

خطا ۰۳ کولر گازی هیتاچی

با مشاهده این ارور متوجه خواهید شد که در واحد انتقال کولر که ارتباط بین یونیت داخلی و خارجی کولر را به عهده دارد مشکلی به وجود آمده است. برای رفع این ارور باید مشخص شود ایراد در کدام قسمت یونیت است. اگر ایراد از یونیت داخلی است، باید صحت سیم کشی کولر و وضعیت PCB کولر بررسی شود؛ ولی اگر ایراد از یونیت خارجی است، باید روشن بودن منبع تغذیه و وضعیت فیوز کنتر را چک کنید.

خطا ۰۴

نمایان شدن این کد خطا در کولر گازی هیتاچی نشان دهنده انحراف بین اینورتر و کنترل PCB است. برای برطرف کردن این مشکل باید وضعیت PCB را کنترل کنید که نشکسته باشد.

خطا 05

اگر با این کدخطا روبه رو شدید واحد انتقال کولر گازی و سیم فاز کولر مشکل دارد. برای اینکه این خطا از بین رود، باید وضعیت سیم فاز کولر را بررسی و در محل درست نصب کنید.

خطا ۰۶ کولر هیتاچی

زمانی که کولر هیتاچی دچار افت ولتاژ شود این ارور بر روی صفحه نشان داده می‌شود. برای رفع این کدخطا لازم است قطعاتی مثل منبع تغذیه و وضعیت سیم‌ها را بررسی کنید.

خطا 07

اگر دمای گاز در زمان تخلیه خیلی پایین باشد، مبرد باید بیش از حد شارژ می‌شود و در نتیجه، واحد چرخه ایراد پیدا می‌کند و این ارور نمایش داده می‌شود.

خطا 08

زمانی که دمای گاز در زمان تخلیه زیاد باشد، دمای کمپرسور بالا رفته و این خطا نشان داده می‌شود. برای برطرف کردن این کدخطا لازم است مواردی مثل کارکرد درست مبرد، نشتی، قفل شدن سوپاپ‌ها و … بررسی و تعمیر کنید.

خطا 09 کولر گازی هیتاچی

خرابی یونیت بیرونی کولر علت بوجود آمدن این ارور است. برای حذف این کدخطا لازم است وضعیت موتور فن را چک کنید و در صورت خرابی آن را تعمیر یا با قطعه جدید تعویض کنید.

خطا 11

در مواقع خرابی ترمیستور ورودی هوا و سنسور یونیت داخلی این کدخطا روی صفحه ظاهر می‌شود. برای حل این مشکل باید وضعیت ترمیستور و سنسور کولر را بررسی کنید.

خطا 12 کولر هیتاچی

اگر سنسور داخلی کولر ایراد پیدا کند و منجر به خرابی ترمیستور خارجی شود، این خطا روی کولر نشان داده می‌شود. برای حذف کردن این ارور از روی صفحه کولر، باید ترمیستور و سنسور دستگاه را چک کنید.

خطا 13

خرابی ترمیستور حفاظت از یخ زدگی دلیل ظاهر شدن این کدخطایی است. برای رفع این کد خطا باید وضعیت قطعاتی مانند سنسور و ترمیستور دستگاه را کنترل شود. با سرویس کولر گازی می توان از این خطا جلوگیری کرد.

خطا 14

در صورتی که سنسور یونیت داخلی مشکل داشته باشد و ترمیستور مربوط به لوله گاز کولر ایراد پیدا کرده باشد، این ارور روی دستگاه مشاهده می‌شود. برای برطرف کردن این کد خطا به بررسی وضعیت ترمیستور، سنسور داخلی و اتصالات دستگاه بپردازید.

خطا 19 کولرگازی هیتاچیزمانی که بر اثر خرابی سنسور داخلی کولر، فن موتور ایراد پیدا کند این خطا نشان داده می‌شود.

خطا 21

ایراد در سنسور خارجی کولر هیتاچی می‌تواند به خراب شدن سنسور فشار بالا منجر شود. اگر سنسور فشار بالا ایراد پیدا کرده باشد، این ارور روی صفحه نمایان می‌شود. برای اینکه این ایراد را برطرف کنید لازم است دلایل به وجود آمدن آن یعنی ترمیستور، سنسور و … بررسی کنید.

خطا 22

این ارور به معنای خرابی ترمیستور محیطی است که بر اثر مشکل در سنسور فضای باز کولر به وجود آمده است.

خطا 23 کولر هیتاچی

خرابی سنسور محیطی، باعث معیوب شدن ترمیستور گاز تخلیه می‌شود که بدنبال آن این ارور روی دستگاه نمایان می‌شود.

خطا 24

ایراد در سنسور بیرونی کولر گازی و خرابی ترمیستور تبخیر، باعث بوجود آمدن این کد خطا در کولر است.

خطا 29

این کدخطا  زمانی ظاهر می‌شود که سنسور یونیت بیرونی کولر مشکل داشته و به خرابی سنسور فشار پایین کولر منجر شده باشد. برای برطرف کردن این ایراد باید به بررسی وضعیت ترمیستور، سنسور و اتصالات بپردازید.

خطا 30

اگر سیم کشی کولر به اشتباه انجام شده باشد، این ارور روی صفحه کولر نمایان می‌شود. برای رفع این کد خطا باید از درست نصب شدن اتصالات کولر گازی شامل اتصالات واحد بیرونی، واحد CH و یونیت داخلی مطمئن شوید.

خطا 31 کولر گازی هیتاچی

زمانی که یونیت بیرونی و یونیت داخلی کولر بدرستی تنظیم نشده باشد، این ارور نشان داده می‌شود . برای برطرف کردن این کد خطا باید تنظیمات یونیت بیرونی و داخلی کولر را مطابق با دفترچه‌ راهنما کولر انجام دهید.

خطا 32

اگر یونیت داخلی به شکل غیر عادی انتقال داده شود، این مشکل نمایان می‌شود. برای اینکه این کد خطا از بین برود باید خرابی منبع تغذیه، PCB و چرخه مبرد را بررسی کنید.

خطا 35

با مشاهده این ارور متوجه خواهید شد که تنظیمات مربوط به شماره‌های یونیت داخلی و خارجی درست نیست. باید شماره‌‌ی یونیت داخلی و خارجی بررسی و از طریق دفترچه راهنما، به شماره درست وصل کنید

خطا 38

زمانی که مدار حفاظتی در یونیت بیرونی ایراد داشته باشد، این خطا نشان داده می‌شود. برای اینکه این ارور نمایش داده نشود باید وضعیت PCB در یونیت داخلی و اتصالات سیم کشی PCB به یونیت بیرونی را چک کنید.

خطا 39 کولر هیتاچی

ارور شماره ۳۹ نشان دهنده مشکلاتی در کمپرسور ثابت کولر مانند اختلالات جریان است. برای رفع این کد خطا باید جریان کولر، سوپاپ‌ها و سنسور جریان کولر بررسی شود.

خطا 43

این ارور نشان دهنده کاهش فشار کولر است. برای اینکه این مشکل برطرف شود، باید به بررسی کمپرسور و اینورتر کولر گازی بپردازید.

خطا 44

اگر در کولر گازی هیتاچی سیستم خنک کننده اورلود کند، این ارور روی دستگاه ظاهر می‌شود. برای از بین رفتن این خطا، باید علت به وجود آمدن آن یعنی قفل کردن دریچه بخار انبساط که به دلیل دمای زیاد یونیت بیرونی به وجود آمده را رفع کنید.

خطا 45

این ارور نشان دهنده فعال شدن افزایش فشار بالای کولر است. باید برطرف کردن این کدخطا باید دلایل به وجود آمدن آن که شامل عملکرد بیش از حد کولر و جرقه زنی بیش از حد مبرد است را از بین ببرید.

خطا 46 کولر گازی هیتاچی

اگر در کولر گازی فشار بالا رود، حفاظت از کولر فعال شده و با این کد خطا خود را نشان می‌دهد. این مشکل به دلیل نارسا بودن مبرد به وجود آمده پس لازم است به بررسی آن بپردازید.

خطا 47

ارور شماره ۴۷ نشان دهنده کاهش حفاظت کولر از فشار پایین است. برای برطرف کردن این مشکل باید نارسا بودن مبرد، قفل سوپاپ انبساط و نشتی از مبرد چک شود.

خطا 51

زمانی که سنسور جریان در اینورتر ایراد داشته باشد، این کد خطا روی کولر گازی هیتاچی شما نمایان می‌شود. برای حذف این کد خطا لازم است به بررسی وضعیت اینورتر PCB بپردازید.

خطا 51

اگر جریان در کولرگازی بیش از حد مجاز باشد، کولر حفاظت از جریان بیش از حد خود را فعال کرده و این ارور نشان داده می‌شود. برای برطرف کردن این ایراد باید عوامل به وجود آورنده این ارور مانند اضافه بار، جریان بیش از حد، قفل شدن کمپرسور را بررسی و تعمیر کنید.

خطا 53 کولر هیتاچی

کد خطای ۵۳ زمانی روی صفحه نشان داده می‌شود که حفاظت IPM کولر هیتاچی فعال شده باشد. برای رفع این ارور باید عواملی که باعث توقف IPM و فعال شدن حفاظت از آن شده است مانند جریان بیش از حد، جریان ولتاژ پایین یا بالا را چک کنید.

خطا 54

در صورتی که دمای اینورتر کولرگازی بالا رود، این ارور روی دستگاه نشان داده می‌شود. لازم است وضعیت مواردی مثل فن در یونیت بیرونی و برعکس شدن حرکت باله‌های ترمیستور کنترل شود.

خطا 56

اگر کولر گازی هیتاچی موقعیت موتور فن را درست تشخیص ندهد این کدخطا روی کولر نمایش داده می‌شود. برای رفع مشکل باید مدار تشخیص غیر عادی را بررسی کنید.

خطا 57

این ارور نشان دهنده فعال شدن سنسور حفاظت از کنترل پنکه است. برای برطرف کردن این ارور باید علت اصلی به وجود آمدن آن که سرعت غیرعادی فن است را چک کنید.

خطا 58 کولر گازی هیتاچی

اگر کنترل کننده فن کولر دچار خرابی شود، این ارور روی نمایشگر کولر نشان داده می‌شود. باید مواردی مثل جریان بیش از حد، حرکت غیر طبیعی کنترل کننده‌های فن بررسی شود.

خطا 59

زمانی که موتور فن و  منبع تغذیه کولر ایراد پیدا کند این ارور نشان داده می‌شود. برای رفع این کد خطا باید مشکلات موتور فن و منبع تغذیه را رفع کنید.

خطا EE

این ارور در زمان حفاظت از کمپرسور نمایش داده می‌شود. اگر این کد خطا در عرض شش ساعت سه بار نشان داده شود، بیانگر خرابی کمپرسور است، در این صورت باید هرچه سریع‌تر موضوع برطرف شود. لازم است برای تعمیر کولر گازی با کارشناس فنی تماس بگیرید تا رفع ایراد آن را انجام دهد.

خطا dd در کولر هیتاچی

اگر سیم کشی بین یونیت‌های داخلی ایراد داشته باشد، این ارور در کولر هیتاچی نشان داده می‌شود. برای برطرف کردن مشکل باید سیم کشی داخلی را با توجه به دفترچه راهنمای کولر انجام دهید.

خطا B1

این ارور نشان دهنده ایراد در یونیت خارجی کولر است. برای اینکه این ارور برطرف شود باید یونیت خارجی را تنظیم کنید.

خطا B5

این ارور همزمان با خرابی یونیت داخلی نمایان می‌شود. برای رفع این مشکل باید تنظیمات یونیت داخلی کولر را بدرستی انجام دهید.

 

اگر برای سرویس و تعمیر کولرگازی هیتاچی خود نیاز به مشورت با یک متخصص حرفه‌ای دارید حتماً با گروه سرویس کولرگازی تماس بگیرید. تعمیر و نگهداری حداقل باید سالی یک‌بار و یا هر شش ماه انجام شود. مشکلات مربوط به تعمیرات کولرگازی و تهویه مطبوع و اسپلیت نیاز به مداخله حرفه‌‌ای دارد. سرویس و تنظیم کردن اسپلیت می‌تواند به‌راحتی مانع از بروز این مشکلات شود. برای مشاوره با متخصصین ما در خصوص مشکلات مربوط به تهویه مطبوع خود و کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو زمان برای نصب، سرویس و یا تعمیر کولرگازی و داکت اسپلیت خود با ما تماس بگیرید. تیم تخصصی سرویس‌کاران کولرگازی با متخصصین مجرب برای ارائه خدمات در تهران و البرز در خدمت شماست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *