مواردی که برای نگهداری تهویه مطبوع باید در نظر بگیرید

همیشه انتخاب درست برای نگهداری از تهویه مطبوع مهم است. خرید و مونتاژ تهویه مطبوع مناسب برای خانه می‌تواند در هزینه شما صرفه‌جویی کرده و آلودگی صوتی را کاهش دهد. کولرهای گازی در صورت عدم نگهداری، تعمیر یا نصب صحیح، می‌توانند باعث ایجاد سروصدا و مزاحمت برای همسایگان شوند. در بعضی از کشورها در صورت عدم نگهداری یا تعمیر کولرهای گازی، جریمه‌های مالی در نظر گرفته می‌شود زیرا اگر در مکانی نامناسب نصب شود  باعث ایجاد آلودگی صدا برای همسایگان می‌شود.

برای کارایی سیستم تهویه مطبوع، سرویس و نگهداری آن ضروری است. می‌توان اقدامات ساده‌ای را برای افزایش عمر و کاهش سروصدا در مدت‌زمان طولانی انجام داد. سروصدای تهویه هوا به‌واسطه موتور ایجاد می‌گردد که باعث می‌شود کار بیشتری به  بلبرینگ، صفحات لاستیکی و پره‌های فن در طول تحلیل رفتن کمپرسور، تحمیل گردد. در صورت نصب صحیح کولرگازی می‌توان از همه این موارد جلوگیری کرد.

مرور چک‌لیست نصب کولرگازی

در اینجا چند نکته ذکرشده است که شما باید هنگام نصب کولرگازی آن‌ها را رعایت کنید.

  • یک متخصص تهویه مطبوع  باتجربه استخدام کنید زیرا او همچنین می‌تواند مشکلات نویز صدا در خصوص تهویه مطبوع را درک کند.
  • برای محافظت همسایگان از تجهیزات پرسروصدا از موانعی مانند دیوارهای نگهدارندِه استفاده کنید.
  • اطمینان حاصل کنید که دستگاه‌های تهویه مطبوع پر سروصدا از همسایگان و سایر مناطق مسکونی دور هستند.
  • هرازگاهی از سرویس سریع و تعمیر تهویه مطبوع اطمینان حاصل کنید.
  • از قرار دادن تجهیزات تهویه مطبوع پر سروصدا در کنار چندین سطح بازتابنده مانند کانال‌ها خودداری کنید.

 

اطمینان حاصل کنید که تهویه مطبوع در یک مکان امن نصب‌شده است و  کلیپ‌ها در برابر همه‌چیز محافظت می‌شود. همچنین اطمینان حاصل کنید که تمام پوشش گیاهی پاک و به‌دوراز پره‌های فن است و تهویه کافی برای جلوگیری از گرم شدن بیش‌ازحد وجود دارد.

برای کاهش سروصدا همیشه می‌توان اقدامات ساده‌ای مانند دور نگه‌داشتن پره‌های فن را از پوشش گیاهی و آلودگی، انجام داد. همچنین، باید لنت‌های لاستیکی و زاویه نصب را به‌طور منظم بررسی کنید. تمام لرزش‌های بیش‌ازحد اجزا را بررسی کنید تا مطمئن شوید کولر به‌خوبی کار می‌کند و خیلی زود به تعمیر کولر نیاز ندارید و تعمیر و نگهداری تهویه مطبوع به‌طور منظم انجام می‌شود.

سرویس‌کاران کولر گازی

تعمیر و نگهداری سیستم تهویه مطبوع به‌سادگی می‌تواند باعث کاهش صدای غیرضروری و افزایش طول عمر کولرگازی شود. اگر تهویه مطبوع دارید که صداهای غیرطبیعی ایجاد می‌کند، خطرات زیادی وجود دارد که می‌تواند با راه‌حل‌های ساده و راحت برای کاهش سروصدا برطرف شود.  مشکلات مربوط به تعمیرات تهویه مطبوع و اسپلیت نیاز به مداخله حرفه‌‌ای دارد. سرویس و تنظیم کردن اسپلیت می‌تواند به راحتی مانع از بروز این  مشکلات شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو زمان برای نصب، سرویس و یا تعمیر کولر گازی و داکت اسپلیت خود با ما تماس بگیرید. تیم تخصصی سرویسکاران کولر گازی با متخصصین مجرب برای ارائه خدمات در تهران و البرز در خدمت شماست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *