انواع کانال کشی داکت اسپلیت

داکت اسپلیت که به عنوان اسپلیت کانالی نیز شناخته می شود ، از سیستم های تهویه ی هوا ی محبوب در بین سازندگان منازل است. این نوع از سیستم های تهویه از یک بخش داخلی مشترک استفاده می کنند. این بخش با کانال کشی داکت اسپلیت به فضاهای مختلف متصل می شود. اگر نیاز به نصب کانال های جدید در خانه یا محل خود دارید یا میخواهید هرگونه تغییر دیگری در آن ها ایجاد نمایید این مطلب را دنبال کنید.

4 مدل کلی برای کانال کشی برای اسپلیت کانالی وجود دارد:

  1. کانال هوای فایبر گلاس

یک پوشش فایبر گلاس در داخل یا خارج از سیستم کانال ها برای جلوگیری از هر گونه اتلاف انرژی وجود دارد. این نوع کانال کشی به کاهش صدای سیستم داکت اسپلیت بسیار کمک می کند.

  1. کانال هوای فیبر نوری

این نوع کانال از ورقه های فایبر گلاس با رزین فشرده ساخته شده است.وجود یک فویل در لایه خارجی این نوع کانال مانع هدر رفت هوا و بخار آب می شود.این مدل از ارزان ترین گزینه ی کانال کشی داکت اسپلیت است.

  1. کانال هوای ورق فلز

این کانال ها از ورق های آلومینیومی یا گالوانیزه ساخته شده.این نوع رایج ترین نوع کانال هوا هستند. دوام ای نوع کانال نیز بالاست.و سطح آنها به دلیل نداشتن حفره مانع رشد زیستی باکتری های مضر است.

  1. کانال هوای انعطاف پذیر

همان طور که از اسم این کانال بر می آید این نوع کانال انعطاف پذیر بوده.این نوع کانال از ورق فولاد نرم و مارپیچ اسپلیکس ساخته شده. از ویژگی های این نوع کانال می توان به سبکی ارزانی و نصب آسان آن اشاره کرد. این مورد برای مکان های تودر تو مناسب است. اما باید بیشتر از موارد قبلی به محکم بودن محل نصب آن توجه نمود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *