تعمیر کندانسور کولر گازی

یکی از بخش های اساسی کولرگازی ، کندانسور کولر گازی است.سیستم خنک کننده دو کار اصلی انجام می دهد.اول گرما را از محیط گرفته و دوم آن را به خارج از محیط منتقل می کند.شناخت قطعات و نوع کاربرد آن ها و ارتباط بین آن ها در عیب یابی و تعمیر کولر گازی بسیار اهمیت دارد.کندانسور کولر گازی بخش مهمی است . که برای تعمیر این قسمت نیاز به تجربه ،مهارت ،دستگاه های پیشرفته ی تعمیر و عیب یابی ، همچنین آموزش های تعمیراتی است.

شست و شو ی کندانسور کولر گازی

کندانسور به دلیل نصب در فضای خارج از واحد و در محیط باز در معرض گرد و خاک و آلودگی بیشتری است. از این رو شست و شوی دوره ای کندانسور کولر گازی علاوه بر افزایش طول عمر دستگاه باعث افزایش راندمان کولرگازی نیز می گردد.در صورت تدام آلودگی کندانسور مشکلاتی از قبیل خرابی قطعات و مشکلات در روند کاری دستگاه پیش می آید. برای شست و شوی این قطعه ابتدا باید برق دستگاه کاملا قطع گردد. این قطعه را می توانید به وسیله ی فشار آب تمیز نمایید. اکثرموتور ها در برابر آب مقاوم هستند.

توجه داشته باشید تا چند ساعت پس از انجام این کار کولر را روشن نکنید. تا زمانی که رطوبت پنل بیرونی یا کندانسور کاملا خشک شود.با باز کردن درب بالایی کندانسور کولر گازی می توانید تمامی کویل یا فین ها را با فشار آب یا دستگاه کارواش بشویید. پس از این مرحله می توانید جعبه برق کنار آن را تمیز نمایید. دقت کنید که اتصالات سیم ها برهم نخورد. و سیم ها از جایشان خارج نشوند. حال می توانید درب را مجددا بسته و به حالت اول برگردانید. حتما پیچ ها را محکم کنید تا در هنگام کار کردن دستگاه صدای اضافی تولید نکند. اگر در این زمینه تجربه ندارید بهتر است از تعمیرکار و سرویسکار مجرب کمک بگیرید.

نکات مهم نصب کندانسور کولر گازی

محل نصب کندانسور کولر گازی باید دور از گرما و گرد و غبار زیاد باشد. محل نصب پنل بیرونی کندانسور نیز باید خلوت و کم رفت و آمد باشد.در اطراف دستگاه فضایی آزاد در نظر بگیرید تا از عملکرد درست دستگاه اطمینان داشته باشید. کف بتنی کندانسور را بر روی زمین گذاشته . از تراز بودن کندانسور کولر گازی اطمینان حاصل کنید.برای جلوگیری از ورود برف و باران به درون کندانسور بهتر است از سطح زمین فاصله داشته باشد.کندانسور را  بالای پد در فضای باز بگذارید. می توانید از پلایتیک برای کم کردن لرزشآن استفاده کنید.

نکته ی بسیار مهم : کندانسور نباشد در نزدیکی آنتن و گیرنده های دیجیتالی نصب شود. زیرا می تواند روند کاری دستگاه را مختل سازد. همچنین می تواند موجب بروز مخاطراتی نیز گردد.

 عیب یابی اجزای کندانسور

کندانسور کولر گازی یک فن خارجی است. وظیفه ی آن انتقال گرما به محیط بیرون در فصل گرماست. و در فصل سرما وظیفه ی انتقال سرمای محیط به بیرون را دارد. کندانسور از لوله های مسی و صفحات آلومینیومی مشبک تشکیل شده است.عواملی مانند پوسیدگی ، عدم عملکرد درست،سوراخ شده، صدای غیر طبیعی و … از مشکلات اصلی کندانسور کولر گازی به شمار می رود.

برای تعمیر کندانسور باید با این قطعه آشنایی کامل داشت. و از راه های تشخیص و رفع ایرادات آن آگاهی داشت.

برای کمک گرفتن از تعمیرکاران متخصص ما می توانید با شماره 09123459799 تماس بگیرید.

مشکلات رایج کندانسور کولر گازی

کندانسور کولر گازی معمولا از جنس محکم مانند مس یا فولاد ساخته می شود که تحمل فشار بالا و ضربات فیزیکی محکم را داشته باشد. این قطعه وظیفه ی خنک کردن گاز خنک کننده را در فصل گرما را بر عهده دارد . کندانسور ممکن است دچار مشکلاتی چون پوسیدگی ،ایجاد سر و صدا و سوراخ شدن و …شود. رفع این مشکلات تنها به وسیله ی تعمیرکار متخصص که آشنایی کال با این قطعه و اجزای آن و عملکردش دارد می تواند به درستی انجام شود. داشتن دستگاه های مدرن عیب یابی و تعمیر نیز برای تعمیر ضروری است.تعمیرکار ابتدا باید از وجود مشکل در این قطعه اطمینان حاصل کند سپیس به تعمیر یا تعویض آن اقدام نماید.

تعمیر کندانسور کولرگازی

همانطور که گفتیم آشنایی با کندانسور و قطعات آن، عملکر آن ها ، نحوه ی کار کولرگازی ، ارتباط بین اجزا در تعمیر این دستگاه اهمیت بالایی دارد.تعمیر کندانسور از خدماتی است که با استفاده از ابزارالات مدرن انجام می شود. همانطور که گفتیم ابتدا باید از وجود مشکل در این قطعه اطمینان حاصل شود. از مهم ترین و آشکار ترین علائم وجود ایراد در کندانسور یا فن بیرونی کولرگازی تولید باد گرم توسط کمپرسور است.

در هر صورت اگر فن خارجی کولرگازی شما، صدای غیر طبیعی و لرزش داشت، ماده ی خنک کننده خود به خود تمام می شد، و یا کندانسور به خوبی کار خود را انجام نمی دادبه تعمیرکار نمایندگی کولرگازی مراجعه کنید.

تعویض کندانسور کولر گازی

تعویض زمانی صورت می گیرد که پوسیدگی یا سوراخ شدن زیاد بوده و قابل تعمیر نباشد.در این حالت تعمیرکار مجرب  مطمئن خواهند شد که تعمیر کندانسور کولر گازی نتیجه ی مطلوبی ندارد. در نتیجه اقدام به تعویض آن با  یک قطعه ی اصل  با رعایت دقت و ظرافت می کند.

برای تماس با تعمیرکاران و سرویسکاران متخصص با شماره ی 09123459799 تماس بگیرید. و یا فرم تماس با تعمیرگاه ر ابه صورت آنلاین تکمیل کنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *