تعمیر کولر گازی اسپیلت

تنظیم داکت اسپیلت برای زمستان

از مزایای داکت اسپلت ها این است که دارای دو حالت سرمایش و گرمایش هستند. داکت اسپیلت ها امروزه طرفداران زیادی را نیز به خود جلب کرده اند.

نکته ی قابل توجه این است که تنها تغییر مود دستگاه برای راه اندازی سیستم گرمایشی داکت اسپیلت کافی نیست. و لازم است نکاتی را رعایت کرد تا در موقع استفاده دستگاه دچار مشکل نشود.

تنظیم داکت اسپیلت بر روی سرمایش و یا گرمایش علاوه بر تغییر مود نیاز به بررسی های فنی دارد.و اگر تنها با تغییر نوع کارکرد تنظیم شود می تواند باعث خرابی ها و ضررهایی به داکت اسپیلت شود.پس حتما برای راه اندازی داکت اسپیلت برای زمستان از یک متخصص کمک بگیرید.

قبل از آن که به سراغ راه اندازی داکت اسپیلت برویم بهتر است با کار کرد آن آشنا شویم .

بسیاری از ساختمان های بزرگ امروزه از داکت اسپیلت ها برای سرمایش،گرمایش وتهویه ی هوا استفاده می کنند. امروزه یکی از رایج ترین سیستم ها نیز داکت اسپیلت ها می باشند.

این دستگاه از دو بخش تشکیل می شود:

  • بخش هوا ساز که درون ساختمان نصب می شود.
  • بخش خارجی به نام کندانسور.

این دو به وسیله ی یک سری از لوله های مسی به هم متصل شده اند.

این سیستم با استفاده از هوای برگشتی کارایی اسپیلت را بالاتر می برد.از این رو انرژی کمتری مصرف می کنند و اکسیژن سالن را نیز تنظیم می کنند تا در هر فصلی از پایداری هوا و اکسیژن مناسب برخوردار باشید.

از مزایا ویژه داکت اسپیلت ها این است که با نصب آن در فصل سرما و گرما نیازی به تهویه کننده جدا گانه هوا ندارید و بدون هیچ وسیله ای ( یخاری یا کولر ) در هر دو فصل از اکسیژن مورد نیاز بدن و دما کاملا مطبوع بهره مند می شوید.

۴ قدم مانده تا راه اندازی گرمایش داکت اسپیلت

۱شست و شو و نظافت یونیت داخلی و خارجی:

برای تغییر وضعیت داکت اسپیلت از وضعیت سرمایش به گرمایش، در فصول سرد سال ابتدا باید فیلتر یونیت داخلی شست و شو شود.

برای این کار باید پس از باز کردن دریچه ی بازدید داکت اسپیلت فیلتر را جداکرده . اقدام به شست و شوی کامل کرد و پس از خشک شدن به جای خود برگرداند.

سپس باید به سراغ یونیت خارجی رفته و قسمت پشت یونیت خارجی را توسط آب و مواد شوینده به صورتی که آب به موتور نفوذ نکند، شست و شو نمود.

در صورت نیاز به سرویس کار متخصص می توانید با شماره 09123459799 تماس حاصل کنید یا فرم سرویسکار را به صورت آنلاین پرکنید.

توجه کنید که این تصور “که اگر در اول فصل بهار برای استفاده از دستگاه در حالت سرمایش داکت اسپیلت را سرویس کرده باشید دیگر در ابتدای پاییز نیازی به سرویس نیست “اشتباه است.  باید در ابتدای هر دوفصل به سرویس و شست و شو داکت اسپیلت اقدام گردد.

با انجام سرویس های دوره ای دستگاه از عیب های کوچک و دردسر ساز در امان مانده و جلوی عیب های بزرگ تر را نیز می گیرد.

۲باز کردن شیرهای ورودی و خروجی آبگرم داکت اسپلیت:

در صورتی که سیستم گرمایش توسط موتور خانه مرکزی می باشد.شیر ورودی و خروجی آب گرم متصل به کویل آبگرم دستگاه را باز کنید. اگر گرمایش واحد به صورت مجزا و توسط پکیج باشد، باید حتما شیر آب گرم خروجی از پکیج باز باشد و قسمت گرمایش پکیج نیز روشن شود.

۳–  تغییر حالت (mode) دستگاه از روی کنترلر یا ترموستات:

حال با انجام مراحل بالا کافیست دستگاه را روی حالت گرمایش Hot  قرار دهید.دمای مناسب برای فصل سرما را می توان در این مقاله بخوانید. لازم به ذکر است که خاموش و روشن کردن کمپرسور بر اساس دمای محیط  انجام می شود. اگر هوا گرم نباشد و مثلا دمای محیط حدود ۲۳ درجه باشد و شما دمای را روی ۲۵ درجه تنظیم نمایید، دستگاه شما در این حالت باد گرم میزند.برای همین در ابتدای کار دما را روی ۱۸ درجه تنظیم نمایید. بعد از گذشت کمی از کارکرد دستگاه دما را بالاتر و روی دمای دلخواه تنظیم نمایید.

طریقه ی راه اندازی گرمایش کولر گازی را نیز می توانید در اینجا بخوانید.

۴قدم آخر شامل ۲ نکته می باشد که در حین استفاده آنها رعایت کنید:

 

  • حتما توجه فرمایید که یونیت یا اپراتور که در خارج از محل سکونت نصب می شود، در محل درستی که ورودی و خروجی هوا و چرخش هوا بدون مشکل جریان پذیرد نصب شده باشد.
  • بسیار مهم است که خروجی داکت اسپیلت ها در اتاق های مختلف گرفتگی یا بسته بودن ایجاد نشد باشد ، حداکثر ۵۰ در صد خروجی داکت اسپیلت ها باید بسته باشد .علت این کار ایجاد جریان کافی هوا در کویل و اواپراتورو جلوگیری از یخ زدگی می باشد، مخصوصا در داکت اسپلیت هایی که کویل آب گرم دقیقا کنار اواپراتور است .

 

با رعایت این چهار مورد که گفته شد به اسانی می توان دستگاه را برای فصل سرما آماده کرد. و از بروز هر گونه مشکل درآینده جلوگیری کرد.

6 پاسخ

تعقیب

  1. […] بسیار قوی است. حتی 20 تا 30 درصد نیز در مصرف برق در حالت گرمایش در پاییز و زمستان صرفه جویی می کند. وجود فیلتر های قابل شست و شو در داکت […]

  2. […] کلید مربوط به تنظیم دما را انتخاب نمایید. این کلید در برخی مدل ها به صورت چهار […]

  3. […] خود را روشن خواهید کرد. از کاور مناسب برای کولرگازی و داکت اسپلیت جنرال خود استفاده کنید.توجه داشته باشید از جنس پلاستیک و […]

  4. […] خود را روشن خواهید کرد. از کاور مناسب برای کولرگازی و داکت اسپلیت گری خود استفاده کنید.توجه داشته باشید از جنس پلاستیک و […]

  5. […] ی تنظیم داکت اسپیلت توضیح دهیم،بهتر است درباره ی ساختمان داکت اسپیلت […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *