نمایندگی سرویس کولر گازی اسپیلت

یخ زدن کولر گازی در زمستان

با فرا رسیدن فصل سرما،بسیاری از افراد کولر گازی خود را خاموش میکنند. و برای تامین گرمایش واحد از رادیاتور ،پکیج و … استفاده می کنند.بعضی دیگر نیز از سیستم گرمایش کولر گازی یا اسپلیت خود استفاده می کنند.یکی از مشکلاتی که این افراد ممکن است با آن مواجه شوند مشکل یخ زدن کولر گازی در زمستان است.

در ادامه ی این مطلب به بررسی علت ها و راهکار های رفع این مشکل خواهیم پرداخت. برای آشنایی با نحوه ی نگهداری از کولر گازی در زمستان (در صورتی که از سیستم گرمایش آن استفاده نمی کنید) می توانید با کلیک این مطلب را بخوانید.

دلایل یخ زدن کولر گازی در زمستان

خرابی اپراتور ( بخش درونی کولر گازی) اولین و مهمترین دلیل بروز این مشکل است. در نتیجه همواره ابتدا این قطعه مورد بررسی قرار می گیرد.ماده ی خنک کننده ی کولر گازی نیز در سطوح مختلف فشار ،خواص فیزیکی متفاوتی دارد. از این رو با تغییر فشار در سیستم ممکن است کولر گازی یخ بزند. از دیگر دلایلی که می تواند باعث یخ زدن کولر گازی  شود نیز جریان ضعیف هوا است. در صورتی که به هر دلیلی جریان هوای وارد شده به اپراتور کمتر از معمول باشد می تواند این مشکل به وجود بیاید. مواردی مانند آلودگی فیلتر ها ،خرابی فن دمنده و… از جمله ی این موارد است.

رفع مشکل یخ زدن کولر گازی در زمستان

تعمیر اپراتور

همانطور که گفته شد وجود مشکل و خرابی در اپراتور می تواند باعث بروز این مشکل گردد.از این رو با عیب یابی و تعمیر اپراتور تا حد زیادی می توان مشکل یخ زدن کولر گازی را برطرف نمود. برای حل این مشکل باید از تعمیرکار متخس کمک بگیرید تا مانع از وارد شدن مشکل بیشتر به دستگاه گردید. و روند عیب یابی را به خوبی و درستی طی کنید.

استفاده از گاز با کیفیت و مرغوب

کیفیت پایین گاز خنک کننده نیز می تواند یکی از دلایل یخ زدن کولر گازی  باشد. گاز خنک کننده ی بی کیفیت چگالی مناسب ندارد. از این رو گردش و تبخیر و میعان آن به درستی در اپراتور انجام نمی شود.در نتیجه باعث بروز مشکلاتی از قبیل یخ زدن کندانسور می شود.در نتیجه به خاطر داشته باشید که تنها با استفاده از گاز مرغوب و با کیفیت می توانید از بروز این مشکل جلوگیری نمایید.

تمیز کردن فیلتر ها و کویل ها

یک از مراحل اصلی در سرویس کولر گازی ، پاکسازی و شست و شوی کویل ها و فیلتر ها است.وجود آلودگی در این بخش ها می تواند باعث ضعف در عملکرد کولر شود. حتی می تواند منجر به یخ زدن کولر گازی در زمستان گردد. به سادگی با  سرویس به موقع کولر گازی می توانید از بروز این مشکل جلوگیری نمایید.

تعمیر و تعویض فن

در صورتی که انجام راهکار های فوق نتیجه نداد. و دوباره مشکل  یخ زدن کندانسور کولر گازی شما تکرار شد.باید در این صورت فن دستگاه تعمیر و یا تعویض گردد.

 

در صورت نیاز به تعمیرکار و سرویسکار مجرب در تهران و البرز با شماره ی 09123459799 تماس بگیرید . و یا فرم تماس با تعمیرگاه را به صورت آنلاین تکمیل کنید.

 

8 پاسخ

تعقیب

  1. […] یخ زدن پنل داخلی و با کندانسور کولر گازی […]

  2. […] شما کولر گازی جنرال دارید ولی نگران هزینه ی برق گرمایش کولر گازی جنرال هستید . باید به شما بگوییم مصرف برق کولر گازی جنرال در […]

  3. […] کولر گازی توشیبا دارید ولی نگران هزینه ی برق گرمایش کولر گازی توشیبا هستید . باید به شما بگوییم مصرف برق کولر گازی توشیبا در […]

  4. […] شما کولر گازی گری دارید ولی نگران هزینه ی برق گرمایش کولر گازی گری هستید . باید به شما بگوییم مصرف برق کولر گازی گری در […]

  5. […] کولر گازی سامسونگ دارید ولی نگران هزینه ی برق گرمایش کولر گازی سامسونگ هستید . باید به شما بگوییم مصرف برق کولر گازی سامسونگ […]

  6. […] شما کولر گازی ال جی دارید ولی نگران هزینه ی برق گرمایش کولر گازی ال جی هستید . باید به شما بگوییم مصرف برق کولر گازی ال جی در […]

  7. […] کندانسور یا پنل بیرونی کولر گازی توشیبا در زمستان یخ می زند. یا برفک می زند و لایه ای از یخ پشت یا کناره های […]

  8. […] کندانسور یا پنل بیرونی کولر گازی گری در زمستان یخ می زند. یا برفک می زند و لایه ای از یخ پشت یا کناره های […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *