نحوه ی استفاده و میزان مصرف برق گرمایش اسپلیت در فصل زمستان

معمولا کولر گازی را به عنوان وسیله ی سرمایشی میشناسیم. اما از ویژگی جالب بسیاری از کولرهای گازی سیستم گرمایش آنهاست. در این مقاله می خواهیم با نحوه ی استفاده از حالت گرمایش کولر گازی در فصل زمستان آشنا شویم.

سیستم گرمایش کولر گازی چگونه کار می کند؟

با کمک کمپرسور ، کولر گازی می تواند هوای گرم برای محیط فراهم کند. این کار به وسیله ی گازی که در کولر قرار دارد انجام می شود. برای همین میزان گاز موجود در کولر گازی بسیار اهمیت پیدا می کند. اگر به هر دلیلی این گاز مقدارش کم شود و یا به پایان برسد، در این صورت کمپرسور توانایی ایجاد هوای گرم را ندارد. کمپرسور ابتدا پیش از انتقال هوا به محیز ،هوا را به اوپراتور می فرستد . این عمل به وسیله ی شیر چهار طرفه انجام می شود. گرما در قسمتی از کولر که از جنس مس و آلمینیوم است جذب می شود.از این رو گاز درون لوله گرم می شود . سپس به مکان مورد نظر منتقل می کند . در نتیجه گرما تولید می شود.

گرمایش کولرگازی در زمستان

گرم کردن هوای سرد با کمک حالت گرمایش کولر گازی در زمستان به کمک فناوری چرخه ی معکوس انجام می گیرد. استفاده از حالت گرمایش کولر گازی بسیار آسان است.همچنین گرمایش سریعتری نسبت به بخاری های معمولی دارند. این سیستم در کولر گازی ، دوزمانه نامیده می شود.

 میزان مصرف برق حالت گرمایش کولر گازی در زمستان

کولر گازی ها دارای المنت نیستند. از این رو مصرف برق در حالت گرمایش کولر گازی زیاد نخواهد بود. از این ر و در هر دو حالت سرمایش و گرمایش مصرف یکسان است.

نکات استفاده از گرمایش کولر گازی

نکات زیر به شما در داشتن تجربه ای خوب هنگام استفاده از گرمایش کولر گازی رقم خواهد زد.

هنگام استفاده از حالت گرمایش کولر گازی همه ی درب ها و پنجره ها را ببندید

رعایت این نکته از کار کردن بیش از حد و کاهش طول عمر دستگاه جلوگیری می کند.

جهت استفاده از سیستم گرمایشی در اسپلیت مقدار انرژی استفاده شده را بررسی کنید.

مصرف برق ورودی و خروجی در دو حالت مختلف سرمایش و گرمایش را بررسی کنید. این کار می تواند نشانه هایی زودهنگام از وجود خرابی در کولر گازی به شما بدهد. البته بهتر است پیش از استفاده از حالت گرمایش کولر گازی کولر خود را سرویس کنید تا از عدم وجود ایراد در سیستم و تمیزی فیلترها برای افزایش بازده کولر خود اطمینان حاصل نمایید.

درجه حرارت استفاده از سیستم گرمایشی را بسته به فصل تنظیم کنید

دمای اتاق بین 23-27 درجه می تواند مطلوب باشد. بهتر است دمای اتاق در زمستان کمتر و در تابستان بیشتر باشد. می توانید مقاله ی تنظیم دمای کولر گازی در زمستان و تابستان را برا اطلاعات بیشتر بخوانید.

بهتر است برای اتاق هایی که بسیار اندک استفاده می شوند. دما را بر روی 16 درجه تنظیم کنید.

 نتیجه گیری در مورد حالت گرمایش کولر گازی

با توجه به آنچه گفته شد . شما می توانید با رعایت نکات گفته شده به سادگی از سیستم گرمایش موجود بر روی کولر گازی خود لذت ببرید. و هزینه های اضافی برای نصب و راه اندازی سیستم های گرمایشی دیگر پرداخت نکنید. با رعایت نکات گفته شده و سعی در جلوگیری از اتلاف انرژی نیز م توانید هزینه های مصرف انرژی را کاهش دهید و راندمان دستگاه را بالاتر ببرید.

برای دریافت خدمات کولر گازی در تهران و البرز مانند : نصب کولر گازی ،جابه‌جایی کولر گازی ،تعمیر کولر گازی و سرویس کولر گازی در تهران و البرز با 09123459799 تماس بگیرید. همچنین می توانید فرم تماس با تعمیرگاه را آنلاین تکمیل نمایید.

3 پاسخ

تعقیب

  1. […] دارای سیستم گرمایش نیز هستند. از این رو می توان از حالت گرمایش آنها در فصول سرد سال و سرمای زمستان استفاده کرد. در […]

  2. […] اینکه گرمایش کولر گازی خود را برای فصل سرما (پاییز و زمستان) راه اندازی نمایید […]

  3. […] قرار می گیرد . که علاوه بر امکان سرمایش در بسیاری از مدل ها و برند ها قابلیت گرمایش را نیز دارد. از این رو در این مقاله می خواهیم به برخی […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *