سرویس کولر گازی منطقه 21 تهران

نحوه عملکرد و استفاده از گرمایش کولر گازی در زمستان و علت گرم نکردن اسپیلت 

برای تامین گرما در فصول سرد سال و سرما در فصول گرم سال یکی از رایج ترین و بهینه ترین سیستم ها ،کولر گازی است.

پیشرفت و افزوده شدن قابلیت های جدید و کاربردی به کولر های گازی موجب رواج بیشتر آنها شده است.

با افزوده شدن ویژگی کاربردی گرمایش به کولر گازی در این مقاله می خواهیم به نحوه ی راه اندازی حالت گرمایش کولر گازی و اسپیلت مطالبی را بیان کنیم. از آنجا که روش استفاده از سیستم گرمایشی کولر گازی برندهای مختلف تفاوت چندانی ندارد، می توانید از این آموزش جهت استفاده و نحوه تنظیم گرمایش کولر های گازی جنرال ، ال جی، سامسونگ، اجنرال، گری، مدیا، تراست و… استفاده کنید و یا در صورت وجود مشکل در سیستم گرمایش، به دنبال علت گرم نکردن کولر گازی خود باشید. در صورت نیاز به تعمییر کار می توانید با شماره 09123459799 تماس حاصل کنید یا فرم تماس با تعمیرگاه را به صورت آنلاین پر کنید.

آیا کولر گازی شما حالت گرمایش دارد؟

امروزه بسیاری از برند های ایرانی و خارجی تولید کننده ی کولر های گازی مدل های دو فصله تولید می کنند.به این معنا که دستگاه برای فصول سرد و گرم سال مناسب باشد. وهر دو سیستم سرمایش و گرمایش را دارا باشد. برای پی بردن به اینکه آیا کولر گازی شما از سیستم گرمایش نیز برخوردار است یا خیر ، از طریق زیر می توان بررسی نمود:

 • مراجعه به دفترچه راهنمای کولر گازی
 • ارتباط با نمایندگی یا مرکز فروش و پرسیدن از آنها با اعلام مدل دستگاه
 • جستجوی مدل دستگاه در سایت رسمی شرکت تولید کننده
 • استفاده قبلی از حالت گرمایش کولر گازی
 • بررسی برچسب فنی کولر گازی

روی تمامی پنل های داخلی و خارجی کولرهای گازی برچسبی درج شده که به برچسب فنی یا پلاک دستگاه معروف است. در این برچسب تمام مشخصات کولر گازی درج شده و مطالعه آن می تواند جوابگوی سوال شما باشد.

بر روی برچسب فنی در زیر قسمت standard rating condition می توان به دارا بودن ورودی سرمایش و گرمایش دستگاه پی برد اگر نوشته ای مانند cooling input, cooling current  و heating input ,heating current  نوشته شده باشد.

اگر کولر گازی شما از سیستم گرمایش برخوردار است میتوانید برای راه اندازی کولر گازی خود این مطلب را بخوانید.اگر هم کولر گازی شما از سیستم گرم کننده برخوردار نیست توجه کنید برای اینکه در فصل گرما دستگاه دچار اسیب و یا خرابی نشود باید به درستی در فصول سرد از آن مراقبت شود .برای اشنایی با نحوه ی نگهداری کولر گازی در زمستان این مطلب را بخوانید.

علت گرم نکردن اسپیلت

یکی از پرسش های متداول که دارندگاه کولر های گازی دوفصله همواره دارند علت گرم نکردن کولر های گازی یا اسپیلت است. این مشکل ممکن است به صورت گرم نکردن هوا به طور کلی و یا بادی ولرم ظاهر شود. این مشکلات می توانند ناشی از موارد متعددی باشد که نیاز به بررسی متخصصان دارد. برای خواندن موارد  بیشتر با جزییات می توانید این مقاله را بخوانید.

بعضی از موارد شایع مربوط به گرم نکردن کولر گازی و اسپیلت:

 • کم بودن ظرفیت کولر گازی در مقایسه با متراژ خانه
 • کم بودن گاز کولر گازی
 • اشکال فنی در سیکل گرمایش کولر گازی
 • فیلترهای پنل داخلی
 • فن پنل داخلی
 • فن پنل خارجی
 • ایراد کندانسور خارجی
 • ایراد کمپرسور

برای رفع و بررسی موارد فوق نیاز به متخصصین مجرب است.

 

 

2 پاسخ

تعقیب

 1. […] شناخته شده است. اما در حقیقت کولر گازی های امروزی از سیستم های گرمایشی نیز برخوردار هستند.با سرد شدن هوا د فصل زمستان خوب است […]

 2. […] سیستم های گرمایشی می دهد. برخی ترجیح می دهند از سیستم گرمایش کولر گازی خود استفاده کنند. راهنمای راه اندازی گرمایش کولر گازی […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *